Notice: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /home/berangekh/domains/berangeshohada.ir/public_html/wp-config.php on line 94 Notice: Constant DISALLOW_FILE_MODS already defined in /home/berangekh/domains/berangeshohada.ir/public_html/wp-config.php on line 95 هدف از خلقت و حضور ما در این دنیا – پایگاه اطلاع‌رسانی استاد ماندگاری
هدف از خلقت و حضور ما در این دنیا
پرسش و پاسخدسته بندی: اعتقادیهدف از خلقت و حضور ما در این دنیا
32Fateme asked 2 سال ago

سلام آقای ماندگاری شما و سایر اساتید تو صحبت هاتون گفتین که زندگی یک هدیه ست از طرف خدا برای ما ولی من خودم از موقعی که یادم میاد تو سختی بودم و همش رنج و غصه بوده و الانم که متاهلم غم و غصه م دو برابر شده  می خوام بدونم اگه ما این هدیه رو نخوایم یا اگه بهمون نمیدادن چه اتفاقی می افتاد  زندگی واسه کسایی هدیه ست که در رفاه باشن و پولدار  البته ناشکری نمی کنم نعمت سلامتی  رو داریم ولی اگه بدنیا نمی اومدیم  چه اتفاقی می افتاد و حالا که بدنیا اومدیم و تو این دنیا هستیم  وظیفمون چیه؟ و چرا بعضی ها اینقد پولدار  و مرفه هستن و بعضی ها هم مثله ما با نداشتن و بی پولی رنج می برن فرق ما چیه مگه جفتمون انسان نیستیم مگه جفتمون بنده خدا نیستیم پس چرا این همه فرق چرا ما باید تو این جایگاه باشیم عده ای تو جایگاه بالاتر و موقعیت بالاتر؟؟

1 Answers
مهدی عضو سایت answered 2 سال ago

سلام علیکم؛
معمولا زمانی که کسی فرصتی ارزشمند رو در اختیار ما قرار می ده خوشحال می شیم و ازش استقبال می کنیم. مثل این که کسی فرصتی بده تا ما خوبی هامون رو به دیگران نشون بدیم. خدا هم چنین فرصتی رو به ما داده تا در دنیا همه خوبی هایی که داریم رو به نهایت برسونیم و همه استعدادهامون رو به کار بگیریم و به خدا نشون بدیم.
این لطف خداست که به ما عنایت کرده است و باید برای اون شکر کنیم که به عنوان اشرف مخلوقات او خلق شدیم نه یک حیوان.
اما چرا پولدار آفریده نشدیم و دیگران پولدار هستند.
دو نکته می گم:
یک: این که هر کسی که پولدار باشه به معنای مسئول نبودن در قبال پولدار شدن نیست و باید در برابر نعمتی که خدا به او داده وظایفی رو انجام بده و در قیامت از این دارایی خواهند پرسید و آرزو می کنند که ای کاش فقیر بودیم و تا این اندازه سوال و جواب نمی شدیم.
دو: از طرف دیگر پول داشتن مساوی با خوشبختی نیست. چه بسیار پولدارها که بواسطه پولدار بودن گرفتار هستند و هیچ آرامشی در زندگی ندارند و باید مراقب پول هایشان باشند. مثلا کسی که یک ماشین گران قیمت دارد در خیابان با راحتی نمی تواند رانندگی کند و دائم به فکر این است که کسی به او نزند ولی کسی که یک ماشین ارزان دارد یا از اتوبوس استفاده می کند چنین نگرانی ای ندارد.
سه: ما ثروت هایی داریم که قدرش را نمی دانیم. مثلا سلامتی شما چقدر می ارزد؟ شما میلیاردها ثروت دارید و قدرش را نمی دانید. کسانی قدر این ثروت عظیم را می دانند که آن را از دست می دهند.
پس اولا پولدار بودن یک ویژگی خاص و پارتی بازی نیست و مسئولیت دارد و هم فقط دنیا نیست که بگویید چرا کسی پولدار هست و دیگران فقیر . چون در آخرت خدا پاداش صبر بر فقر را که می دهد پولدارها حسرت می خورند